KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 10851103
*
nr 1085 1103
Akvareller
F Lindström, 6 st, 15x22
Utrop:
1.200 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2017
kl 20:37:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 19:59:26
1
2.000 kr
23/1 12:18:53
1
Vinnande bud
23/1 17:29:52
2
1.500 kr
23/1 17:29:52
1
1.600 kr (Budbetjänt)
23/1 17:30:26
2
2.400 kr
23/1 17:30:26
1
2.600 kr (Budbetjänt)
23/1 17:31:14
2
3.000 kr
23/1 17:31:14
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
23 jan
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller f lindström vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:49
*
Akvareller
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1085 1103
Akvareller
F Lindström, 6 st, 15x22
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 19:59:26 | 1 | 2.000 kr |
23/1 12:18:53 | 1 | Vinnande bud |
23/1 17:29:52 | 2 | 1.500 kr |
23/1 17:29:52 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
23/1 17:30:26 | 2 | 2.400 kr |
23/1 17:30:26 | 1 | 2.600 kr (Budbetjänt) |
23/1 17:31:14 | 2 | 3.000 kr |
23/1 17:31:14 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
23 jan
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemÃ¥lningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller f lindström vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:49